Sprawdź które zioła na łuszczyce są najlepsze

Zioła Indigo Naturalis doskonałe na leczenie łuszczycy

Indigo naturalis, znane również jako Qing dai, to zioło powszechnie stosowane w tradycyjnej medycynie chińskiej. Jest pozyskiwany z liści określonych roślin, w tym Indigofera tinctoria, Baphieacanthuscusia, Isatis tinctoria, Polygonum tinctorium i Isatis indigotica.  Te zioła mają w swoich liściach indygo, nadając roślinie naturalny niebieski kolor. Chociaż indygo naturalny był używany od wieków w tradycyjnej medycynie chińskiej, medycyna zachodnia dopiero niedawno skupiła się na stosowaniu go w leczeniu schorzeń. Badania nad zastosowaniami zioła indygo naturalis eksplodowały w ciągu ostatnich kilku dekad i nadal się rozwijają.

Łuszczyca jest jednym ze schorzeń, które leczy indygo naturalis. Miejscowe stosowanie zioła jest najskuteczniejszą drogą w przypadku chorób skóry, chociaż istnieją formy doustne stosowane w stanach takich jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego.  Łuszczyca jest częstym stanem zapalnym i przewlekłym stanem skóry, który wymaga codziennego stosowania miejscowych leków, które powodują różne skutki uboczne. Alternatywna terapia miejscowa, która jest bezpieczna i skuteczna z mniejszą liczbą skutków ubocznych, może pomóc wielu pacjentom, którzy nie znaleźli najlepszej kontroli choroby dzięki obecnie dostępnym terapiom.

Naturalny sposób walki z zapaleniem

Łuszczyca występuje ze stanem zapalnym skóry, co wywołuje kaskadę różnych zdarzeń prowadzących do powstawania łusek na skórze. Indigo naturalis zwalcza kilka zdarzeń w rozwoju zmian łuszczycowych, zwanych również łuskami. Co sprawia, że ​​indygo naturalis jest tak skuteczne? Istnieją 3 główne składniki indygo naturalis: indygo, indirubina i tryptantryna.

Indygo

Indygo to związek, który nadaje ziołom kolor. Indigo naturalis w swojej naturalnej postaci to niebieski proszek. To sprawia, że ​​mieszanka jest świetnym barwnikiem do odzieży i innych produktów, ale jeśli kolor pozostanie w swojej naturalnej postaci, indygo naturalis może poplamić skórę. Z tego powodu zioło jest zwykle poddawane dalszej obróbce, aby uniknąć tego efektu.

Indirubin

Indirubina wpływa na zwiększoną liczbę komórek skóry proliferujących jednorazowo w łuszczycy. Cząsteczka w komórkach znana jako CDC25B i cząsteczka, która sygnalizuje komórkom proliferację, znana jako EGFR, odgrywają ważną rolę w zwiększaniu liczby komórek skóry. Stwierdzono, że indirubina zmniejsza ilość CDC25B w komórce i zatrzymuje aktywację EGFR. Prowadzi to do zmniejszenia obrotu komórek skóry, co przeciwdziała tworzeniu się płytki nazębnej łuszczycy. 

Tryptantryna

Tryptantyna obniża poziom IL-17, ważną cząsteczkę sygnałową, która promuje stan zapalny i jest znana ze zwiększonej aktywności w łuszczycy.

Całe zioło

Indigo naturalis jako całe zioło poprawia połączenia komórkowe skóry, które są bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania skóry. Połączenia są często przerywane w łuszczycy. Te ścisłe połączenia między komórkami obejmują białko zwane klaudyną-1. Indigo naturalis poprawia połączenia komórkowe skóry poprzez zwiększenie ilości klaudyny-1. Ponadto wykazano, że zioło zmniejsza stan zapalny związany ze specjalną komórką zwaną neutrofilami. Neutrofile są głównym typem komórek zaangażowanych w rozwój łuszczycy.  Co ciekawe, poszczególne składniki indygo naturalis nie działają samodzielnie. To mówi nam, że indygo, indirubina i tryptantyna zawarte w indygo naturalis muszą współpracować, aby wywierać swoje efekty.

Czy Indigo Naturalis działa?

W jednym badaniu porównano powszechnie stosowany miejscowo środek zawierający witaminę D, kalcypotriol, z miejscową postacią indygo natural zwaną Lindioil.  Lindioil to produkt z oliwy z oliwek i ekstraktu z indygo naturalis. Olejek ułatwia aplikację indygo naturalis, a ekstrakt próbuje usunąć dużo niebieskiego koloru zioła, aby uniknąć przebarwień skóry i paznokci. Wyniki pokazały, że Lindioil stosowany przez 24 tygodnie znacznie poprawił łuszczycę paznokci. Co ważniejsze, badanie wykazało, że tylko 6% osób doświadczyło podrażnienia spowodowanego indygo naturalis w porównaniu do 30% stosujących kalcypotriol, a 82% osób wolało Lindioil od kalcypotriolu. 

W innym badaniu przyjrzano się najskuteczniejszej dawce substancji czynnej, indirubiny, w miejscowym Lindioilu na łuszczycę skóry i sprawdzono, czy terapia miejscowa jest bezpieczna we wszystkich stężeniach.  Naukowcy zmienili ilość indirubiny w Lindioil, aby przetestować różne stężenia indirubiny wraz z innymi aktywnymi składnikami indygo naturalis. Lindioil był skuteczny w łuszczycy, a największe stężenie indirubiny (200 μg / g) w Lindioil było najbardziej skuteczne w leczeniu łuszczycy. W ciągu 20 tygodni badania wystąpiło bardzo niewiele działań niepożądanych, z których większość polegała na łagodnym zaczerwienieniu u pacjentów z wieloma alergiami. 

Indigo Naturalis na łuszczycę paznokci

Wczesne badania sugerują, że indygo naturalis może działać na łuszczycę skóry, ale dodatkowe badania wykazały również, że działa on w przypadku trudnej do leczenia łuszczycy paznokci. W ciągu 24 tygodni w 2 oddzielnych badaniach wykazano, że Lindioil jest bezpieczny i skuteczny w leczeniu łuszczycy paznokci. Przypadek pacjenta pediatrycznego z łuszczycą paznokci, który reagował tylko przez krótki czas na miejscowe steroidy i mocznik był skutecznie leczony miejscowym indygo naturalis.  Udokumentowano dodatkowe przypadki skutecznego leczenia łuszczycy paznokci ekstraktem z olejku indygo naturalis. Łuszczyca paznokci często ma niewiele skutecznych alternatyw terapeutycznych, więc zapewnienie pacjentom innej opcji miejscowej na łuszczycę paznokci pomogłoby wielu pacjentom znaleźć rozwiązanie .


Share:

0 comments:

Prześlij komentarz

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga