Sprawdź które zioła na łuszczyce są najlepsze

10 sposobów na leczenie łuszczycy w domu

Łuszczyca jest nawracającą chorobą autoimmunologiczną charakteryzującą się czerwonymi, łuszczącymi się plamami na skórze.  Łuszczyca w rzeczywistości zaczyna się głęboko w twoim ciele w układzie odpornościowym.

Pochodzi z limfocytów T, rodzaju białych krwinek. Limfocyty T mają na celu ochronę organizmu przed infekcjami i chorobami. Kiedy te komórki przez pomyłkę stają się aktywne i wywołują inne reakcje immunologiczne, może to prowadzić do objawów łuszczycy.

Chociaż nie ma lekarstwa, istnieje wiele metod łagodzenia objawów łuszczycy. Oto 10 sposobów radzenia sobie z łagodnymi objawami w zaciszu własnego domu.


1. Weź suplementy diety

Suplementy diety mogą pomóc złagodzić objawy łuszczycy od wewnątrz. Według National Psoriasis Foundation, olej rybny, witamina D, ostropest plamisty, aloes, winogrono Oregon i olej z wiesiołka złagodzić łagodzi objawy łuszczycy. Ważne jest, aby skonsultować się przed przyjęciem suplementów, aby upewnić się, że nie wpływa na przyjmowane leki.

2. Zapobiegaj wysuszaniu skóry

Użyj nawilżacza, aby utrzymać wilgotne powietrze w domu lub biurze. Może to pomóc w zapobieganiu wysuszeniu skóry. Również kremy nawilżające do skóry wrażliwej doskonale nadają się również do utrzymywania elastyczności skóry.

3. Unikaj zapachów

Większość mydeł i perfum zawiera barwniki i inne chemikalia, które mogą podrażniać skórę. Mogą sprawić, że pachniesz wspaniale, ale mogą też rozpalić łuszczycę.

Unikaj takich produktów, kiedy możesz, lub wybieraj te z etykietą „wrażliwa skóra”.

4. Jedz zdrowo

Dieta może odgrywać rolę w leczeniu łuszczycy.

Eliminacja czerwonego mięsa, tłuszczów nasyconych, rafinowanych cukrów, węglowodanów i alkoholu może pomóc zmniejszyć zaostrzenia wywoływane przez takie pokarmy.

Ryby zimnowodne, nasiona, orzechy i kwasy tłuszczowe omega-3 są znane ze swoich zdolności do zmniejszania stanu zapalnego. Może to być pomocne w radzeniu sobie z objawami łuszczycy.

Oliwa z oliwek może również działać kojąco, gdy jest nakładana miejscowo na skórę. Spróbuj wmasować kilka łyżek stołowych w skórę głowy.

5. Namocz swoje ciało

Gorąca woda może działać drażniąco na skórę. Jednak letnia kąpiel z solą Epsom, olejem mineralnym, mlekiem lub oliwą z oliwek może złagodzić swędzenie i infiltrować łuski.

Nawilżaj skórę kremem natychmiast po kąpieli, aby uzyskać podwójne korzyści.

6. Terapia światłem

Terapia światłem polega na wystawianiu skóry na działanie światła ultrafioletowego pod nadzorem lekarza.

Światło ultrafioletowe może pomóc spowolnić wzrost komórek skóry wywołany łuszczycą. Ten rodzaj terapii często wymaga konsekwentnych i częstych sesji.

Należy zauważyć, że solaria nie są sposobem na osiągnięcie terapii światłem. Zbyt dużo światła słonecznego może w rzeczywistości pogorszyć łuszczycę.

Światłoterapia powinna być zawsze wykonywana pod nadzorem lekarza.

7. Zmniejsz stres

Każdy stan przewlekły, taki jak łuszczyca, może być źródłem stresu, który z kolei może pogorszyć objawy łuszczycy.

Oprócz zmniejszania stresu, gdy tylko jest to możliwe, rozważ włączenie praktyk zmniejszających stres, takich jak joga i medytacja.

8. Unikaj alkoholu

Alkohol jest wyzwalaczem dla wielu osób z łuszczycą.

Badanie z 2015 roku wykazało zwiększone ryzyko zachorowania na łuszczycę u kobiet, które piły piwo jasne. Osoby, które piły co najmniej pięć innych piw tygodniowo, były prawie dwukrotnie bardziej narażone na łuszczycę w porównaniu z kobietami, które nie piły.

9. Spróbuj kurkumy

Zioła są powszechnie stosowane w leczeniu wielu chorób.

Stwierdzono, że kurkuma pomaga zminimalizować nawroty łuszczycy. Można go przyjmować w postaci tabletek lub suplementów lub posypać nią jedzenie.

Porozmawiaj z lekarzem o potencjalnych korzyściach dla Ciebie. Zatwierdzona przez FDA dawka kurkumy wynosi od 1,5 do 3,0 gramów dziennie.

10. Rzuć palenie

Unikaj tytoniu. Palenie może zwiększać ryzyko łuszczycy.

Jeśli masz już łuszczycę, może to również nasilić objawy.

Na koniec

Nie ma jednej odpowiedzi na powstrzymanie objawów łuszczycy. To, co działa dla jednej osoby, może nie działać dla innej.

Niektóre opcje leczenia mogą mieć negatywne skutki uboczne w przypadku wcześniej istniejących schorzeń innych niż łuszczyca.

Pamiętaj, że chociaż te domowe środki na łuszczycę mogą pomóc w łagodnych przypadkach, w cięższych przypadkach wymagana jest terapia na receptę. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, zanim zaczniesz samodzielnie leczyć.

Share:

0 comments:

Prześlij komentarz

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga