Sprawdź które zioła na łuszczyce są najlepsze

3 pytania, które należy zadać lekarzowi na temat łuszczycy

Właśnie zdiagnozowano u Ciebie łuszczycę i czujesz się wyjątkowo przytłoczony. A może masz łuszczycę od jakiegoś czasu, ale nie zebrałeś wystarczająco dużo informacji na jej temat. Niezależnie od tego, czy łuszczyca u Ciebie dopiero zaczyna, czy nie, oto 4 dobre pytania, które możesz zadać lekarzowi

1. Jak zachorowałem na łuszczycę?

Nie budzisz się pewnego ranka i magicznie masz łuszczycę. Prawda jest taka, że ​​prawdopodobnie zawsze ją miałeś, ale coś (twoje środowisko, stres, dieta itp.) Uruchomiło twoje geny, co z kolei objawiało się fizycznie. Rozmowa z lekarzem o tym, jak i kiedy zaczęła się łuszczyca, jest niezwykle ważna. Zmiany prowadzące do zdarzenia mogą być pomocne w określeniu pierwotnej przyczyny.

Weźmy na przykład czerwone mięso. Cieszysz się letnim grillem i nagle zaczynasz zauważać suche, czerwone plamy. Jeśli lekarz stwierdzi, że to łuszczyca, może się okazać, że ograniczenie spożycia czerwonego mięsa prowadzi do złagodzenia objawów. 

Chociaż dieta może mieć związek z łuszczycą, z pewnością nie jest to jedyna rzecz. Nawet najmniejsza zmiana rutyny może wywołać reakcję. Podejrzewano, że pogoda, nowa rutyna pielęgnacji skóry  lub chroniczny, leżący u podstaw stres, również odgrywają rolę w objawach i zaostrzeniach.

2. Jaki to rodzaj?

Następnym krokiem w ustaleniu, w jaki sposób zachorowałeś na łuszczycę, jest określenie, jaki masz typ!

Znajomość rodzaju łuszczycy jest korzystna z kilku powodów. Pierwszy? Więc wiesz, z czym masz do czynienia. Ponieważ łuszczyca występuje w wielu formach, znajomość jej rodzaju może pomóc w ocenie i przygotowaniu się na to, jak ciężka lub agresywna może być. Ale nie bój się, ponieważ znajomość rodzaju łuszczycy pozwala również zawęzić opcje leczenia. Łuszczyca skóry głowy? Spróbuj poszukać szamponów, odżywek, maseczek i serum, które pomogą złagodzić suchość. Łuszczyca plackowata? Spróbuj poszukać gęstych balsamów, kremów lub żeli, które mają ukoić problematyczną skórę. A skoro mowa o opcjach, czym one właściwie są?

3. Jakie mam możliwości? A jakie są skutki uboczne?

Prawdopodobnie już wiesz, że łuszczycy nie da się wyleczyć. Można ją jednak leczyć. Popularne metody leczenia różnią się w zależności od rodzaju i ciężkości łuszczycy, dlatego zachęcam do omówienia tych opcji z lekarzem. Płyny, kremy, maści, żele, doustne i miejscowe sterydy oraz zastrzyki podskórne są w dużej mierze sprzedawane osobom cierpiącym na łuszczycę.

Niektórzy wojownicy łuszczycy zgłaszali również, że mają szczęście z fitoterapią (zioła) a także ze zmianami w diecie i stylu życia. Jakikolwiek by nie był twój sposób działania, z pewnością nie zaszkodzi podejść do tej sytuacji z optymizmem i otwartym umysłem.

Share:

0 comments:

Prześlij komentarz

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga