Sprawdź które zioła na łuszczyce są najlepsze

Aloe Vera na łuszczycę (Aloes) Dobra skuteczność

Żel Aloe Vera pochodzi z wnętrza liści rośliny Aloe Vera. Uważa się, że ma właściwości kojące, gdy jest stosowany na podrażnioną, poparzoną słońcem lub uszkodzoną przez środowisko skórę. Żel może mieć również właściwości antybakteryjne.

Ze względu na swoje właściwości łagodzące aloes może być pomocny w leczeniu łuszczycy.

Korzyści i zastosowania

Dla niektórych osób aloes może pomóc złagodzić objawy zaostrzenia łuszczycy. Używanie aloesu jako środka nawilżającego na skórze może również ograniczyć liczbę zaostrzeń i utrzymać nawilżenie skóry.

W jednym badaniu z 2010 roku porównano aloes z 0,1% acetonidem triamcynolonu, kremem steroidowym stosowanym w leczeniu łuszczycy. Stwierdzono, że krem ​​z żelem Aloe Vera był nieco bardziej skuteczny w łagodzeniu objawów od łagodnej do umiarkowanej łuszczycy. Ale nie ma wystarczających dowodów naukowych, aby powiedzieć, że aloes jest z pewnością skuteczny. Ryzyko jest jednak na tyle niskie, że warto spróbować jako uzupełnienie leczenia łuszczycy.

Poszukaj miejscowego żelu lub kremu z aloesem, który zawiera jak najwięcej czystego aloesu. Aby użyć Aloe Vera na łuszczycę, nałóż krem ​​z żelem Aloe Vera na dotknięty obszar skóry. Być może będziesz musiał to robić kilka razy dziennie przez kilka tygodni, aby zauważyć różnicę.

Czasami zbyt długie stosowanie żelu Aloe Vera może powodować zaczerwienienie lub dyskomfort w miejscu aplikacji. Możesz go używać przez kilka tygodni i trochę odpocząć. National Psoriasis Foundation zwraca uwagę, że nie ma wyraźnych korzyści z przyjmowania doustnych tabletek Aloe Vera na łuszczycę. Tego rodzaju terapie mogą w rzeczywistości być niebezpieczne, ponieważ mogą powodować problemy z nerkami lub trawieniem.

Potencjalne zagrożenia i ograniczenia

Niektórzy ludzie są dość uczuleni na aloes. Przed pokryciem dużego obszaru wykonaj test płatkowy na małym, dyskretnym obszarze skóry i poczekaj, czy nie wystąpią jakiekolwiek negatywne reakcje.

Miejscowe stosowanie aloesu jest bezpieczne dla większości osób z łuszczycą, z wyjątkiem osób z alergią na niego. Jeśli wystąpi reakcja alergiczna na żel Aloe Vera, natychmiast przerwij stosowanie i obserwuj okolicę, aby upewnić się, że pokrzywka lub stan zapalny ustąpiły.

Niektórzy ludzie mogą być bardziej narażeni na reakcję alergiczną na aloes niż inni. Obejmuje to osoby uczulone na rośliny z rodziny Liliaceae (czosnek, cebulę i tulipany).

Share:

0 comments:

Prześlij komentarz

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga