Sprawdź które zioła na łuszczyce są najlepsze

Tarot i wróżby Olsztyn.

 

Tarot – zazwyczaj pytamy go o przyszłość, pracę i miłość. Dla jednych jego odpowiedzi stanowią cenną wskazówkę, dla drugich – sposobem na dobrą zabawę. Skąd tak naprawdę pochodzi Tarot?

Zaczniemy od tego, że pierwsze talie Tarota, które pojawiły się w Europie w 1450 roku, wykorzystywane były głównie do rozrywki i gry w trionfi. Miały umilać czas władcom na dworach i w pałacach. Olsztyn wróżka Sytuacja zmieniła się w XVIII wieku, kiedy to jeden z uczonych doszedł do wniosku, że obrazki znajdujące się na kartach mają ukryte znaczenie. Wówczas zaczęto rozróżniać karty Tarota do wróżenia od tych przeznaczonych do gry w taroka, ozdabiając te drugie wizerunkami zwierząt. Nieco później kolejny zafascynowany okultysta przedstawił powiązania kart Arkan Wielkich z alfabetem hebrajskim. Jeszcze inny badacz nadał im własny znak zodiaku, który każda z nich miała reprezentować, przez co wielu zaczęło postrzegać za bardziej magiczne i ezoteryczne.

Choć powstało wiele teorii na temat tego, że Tarot pochodzi ze starożytnego Egiptu, to powszechnie uważa się, że pierwsza talia Tarota, czyli popularnego narzędzia do przepowiadania przyszłości powstała w XIV wieku we Włoszech.

Share:

0 comments:

Prześlij komentarz

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga